Atbildes, kuras tu meklē

E-pasts:
Parole:

Atnāc, ieraugi, spēlē, uzzini, uzvari!

Vai Tu zini? Ja zini - pierādi savu erudīciju un izcīni balvu, ja nezini - uzzini, spēlē un arī cīnies par balvu!
Vērtīgās balvas ir sarūpējuši Latvijas Banka, zinību resurss letonika.lv un Kultūras informācijas sistēmu centrs.

Latvijas gada monēta 2015

Katra monēta ir sudrabā vai zeltā iekalta tautasdziesma. Latvijas Banka gadā izlaiž 5–7 kolekcijas monētas par būtiskiem notikumiem Latvijas vēsturē, sasniegumiem kultūrā, personībām un vispārcilvēciskām vērtībām. 2015. gadā Latvijas bankas izlaistās kolekcijas monētas ir „Ugunsdzēsībai Latvijā 150”, „Rīgas pilij 500”, „Rainis un Aspazija”, „Melanholiskais valsis”, „Pasaku monēta I. Pieci kaķi” un „Vērdiņam 500”.

Latvijas gada monēta 2014

Arī pēc eiro ieviešanas 2014. gadā Latvijas Banka turpina kolekcijas un piemiņas monētu izlaišanu ar Latviju raksturojošiem sižetiem un augstvērtīgu māksliniecisko izpildījumu. 2014. gadā par šo centrālās bankas darbības jomu saglabājās nemainīgi augsta vietējās sabiedrības un ārvalstu kolekcionāru interese. 2014. gadā Latvijas Banka klajā laida sešas kolekcijas monētas – „Ainažu jūrskola”, „Baltā grāmata”, „Baltijas ceļš”, „Vecais Stenders”, „Gadskārtu monēta”, „Kurzemes baroks”.

Latiņa ceļojums Letonikā

Atjaunotā lata 20 gadi bija būtisks laikposms Latvijas naudaszīmju dizaina vēsturē. Jubilejas un piemiņas monētas pēc būtības ir miniatūri mākslas darbi, veltīti Latvijas vērtībām — notikumiem, panākumiem, cilvēkiem, mūsu kultūras zīmēm. Tās tiek izgatavotas no zelta, sudraba vai citiem dārgmetāliem īpaši augstā kaluma kvalitātē. Izzini Latvijas latos iekaltās kultūrzīmes!