Atbildes, kuras tu meklē
Otrdiena, 5. jūlijs
Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda

* kobza – sens stīgu strinkšķināminstruments, lautas paveids.Tautas mūzikas instruments Ukrainā, Moldovā, Rumānijā.
* kobzars – klejojošs dzejnieks un dziedonis senajā Ukrainā.

Kalendārs 2022

Māksliniekam ir lieliski izkopta rokas veiklība zīmējumā, viņš teicami pārvalda dažādas grafikas tehnikas, ne mazāk veiksmīgi glezno ar temperas, guašas vai akvareļa krāsām. Pēdējos gados sevišķi labprāt darina lielformāta zīmējumus tušas un grafīta tehnikās. Ļoti labprāt strādā grāmatu mākslā, veidojot bagātīgi ilustrētus, greznus izdevumus.
Gunāram Krollim 23. jūnijā ‒ 90
!

Viņš ir senas lībiešu dzimtas pēctecis. Interesi par mūziku radījis vectēvs, kas spēlējis ērģeles Miķeļtorņa baznīcā. Viens no zēnu koru kustības aizsācējiem un kopējiem Latvijā, izveidojis Rīgas Doma kora skolu. Var droši apgalvot, ka Erenštreits bijis Cimzes gara mantinieks un iesāktā darba turpinātājs mūsdienās.
Jānim Erenštreitam 17. jūnijā ‒ 80
!

2022. gada plakātkalendārs

Ikviena Latvijas bibliotēka un skola var saņemt bezmaksas kalendāru sava reģiona galvenajā bibliotēkā vai jautāt mums par saņemšanas iespējām!

2022. gada jubilejas un notikumi

ABONĒŠANA

Piedāvājums izglītības iestādēm , privātpersonām , uzņēmumiem .

Sazinies ar mums

zvani: 67605001, 67605722
raksti: letonika@tilde.lv

Dienas teiciens

Quid est veritas? Kas ir patiesība?
Šodien

Vai Tu zini


Letonika informē

letonika.lv lietojuma statistika Dati par Letonikas lietojumu visās vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs 2021. gadā.

Skolotājiem un skolēniem │ mācību gadu noslēdzot

Jaunākais mācībām

Letonikas lasītavā abonētājiem piedāvājam Alberta Bela, Paula Bankovska, Noras Ikstenas, Māras Zālītes, Māra Runguļa un Andras Neiburgas grāmatas!

Audiolasītavā ikvienam piedāvājam Zentas Mauriņas, Imanta Ziedoņa, Kārļa Skalbes, Erika Ādamsona, Aleksandra Čaka, Regīnas Ezeras un citas audiogrāmatas.

Izmēģini digitālo mācību līdzekli literatūras apguvei!

Ienāc ar