Atbildes, kuras tu meklē
Ceturtdiena, 8. jūnijs
Frīdis, Frīda, Mundra

Kalendārs 2023

Pēterim Pētersonam, sauktam par Runci, 100. Dažādu mūzu dāsni skūpstīts, daudzpusīgi izglītots, neordinārs savdabis, arī atskabargains, sarkastisks un radošs. Viņš vienīgais padomju laikā rakstīja nosacītas dzejas drāmas brīvajā pantā, turklāt savas lugas arī iestudējis tikai pats. Izrāde „Spēlē, Spēlmani!” bija Aleksandra Čaka vērienīga un mūžam neaizmirstama, par kuru teātra kritiķe Lilija Dzene teikusi, ka tā ir „absolūta pilnība”.

Imantam Ziedonim – 90. Vispirms, protams, viņš bija un ir tautas neparasti azartiski mīlēts Dzejnieks, kura idejas un dzejiskā izteiksme ietekmēja gan sava laika, gan mūsdienu dzeju. Bet ne tikai… Arī pārsteigumiem bagāts, artistisks un apbrīnojami darbīgs cilvēks, mūžam svaigām idejām pilnu galvu, tāls no stereotipiem un rāmju domāšanas, kurš spēja ik brīdi sākt kaut ko jaunu ne tikai mākslā, bet arī dzīvē, saviļņojot cilvēku prātus... Lasi Ziedoni letonika!

2023. gada jubilejas un notikumi

Dienas teiciens

Potior tempore, potior iure. Kas pirmais nāk, tam priekšroka.
Šodien

Vai Tu zini


Testi:
Raksta kopā vai atsevišķi?
Nosaki vārdšķiru!
Pieturzīmes.
Nosaki teikuma veidu pēc uzbūves!
Biežāk pieļautās kļūdas.

Lasītavā grāmatu kolekcija – no Aspazijas līdz Ziedonim, no latviešu literatūras pirmsākumiem līdz mūsdienām! Pārsvarā latviešu autori – vairāk nekā 60!

Audiolasītavā ikvienam pieejamas Zentas Mauriņas, Imanta Ziedoņa, Kārļa Skalbes, Erika Ādamsona, Aleksandra Čaka, Regīnas Ezeras un citu autoru audiogrāmatas.

Izmēģini digitālo mācību līdzekli literatūras apguvei – derēs pamatskolai un arī vidusskolai!

Letonika.lv ieguvumi skolām

ABONĒŠANA

Piedāvājums izglītības iestādēm, privātpersonām, uzņēmumiem.

Sazinies ar mums

zvani: 67605001, 67605722
raksti: letonika@tilde.lv

IENĀC AR:

Latvijas Bankai – 100


Latvijas Bankas 100 gadu jubilejai veltītais zinātniskais izdevums LATVIJAS BANKAS VĒSTURE, 1922–1940