Tradīciju laukums ir centrālais Pļaviņu pilsētas laukums. Te pļaviņieši pulcējas svētkos un svinīgos brīžos.Turpat, ielas pretējā pusē, paveras skats uz Daugavu. Katru gadu pirms Ziemassvētkiem te tiek aizdegta pilsētas egle.Tradīciju laukuma centrā ir novietoti trīs laukakmeņi ar iegravētiem novadu nosaukumiem: Vidzeme, Zemgale, Latgale, tā kā Pļaviņu pilsēta ģeogrāfiski atrodas robežu krustpunktā.Ir izstrādāts Tradīciju laukuma labiekārtošanas un rekonstrukcijas projekts.
Arī padomju Latvijas gados te cilvēki pulcējās svētkos. 1986.gadā te tika atklāts bronzā liets Ļeņina piemineklis.
Stāsts par tradīciju laukumu Pļaviņās:
(M.Hohlovs, bijušais Pļaviņu pašvaldības priekšsēdētājs)
Pļaviņieši bija vieni no pirmajiem bijušajā Aizkraukles rajonā, kuri novāca ļeninekli no savas pilsētas centrālā laukuma. Tas notika 1991.gada 22.augustā, pašā dienasvidū. Laukumā iebrauca autoceltnis un Ļeņina ķermeņa viena daļa- galvas atveidojums tika sveiks un vesels iecelts automašīnas kravaskastē. Notiekošo vēroja neliels pulciņš interesentu, tā kā pieminekļa demontāža iepriekš nebija izsludināta. Piemineklis tika aizvests uz Ķeguma PMK Pļaviņu iecirkņa kantora pagalmu jaukā mežmalā... Pilsētas pašvaldības deputāti lēmumu par ļeninekļa novākšanu bija pieņēmuši jau 1991.gada pavasarī, taču tā izpilde tika atlikta dažādu iemeslu dēļ.Tiem, kuri rūpējās par pilsētas estētisko izskatu, jau sen bija apnicis regulāri tīrīt ar eļļas krāsu uztrieptus dažādus nepiedienīgus izteicienus.Savulaik Ļeņina pieminekļa pasūtīšanai un izgatavošanai tika iztērēti 70 tūkstoši rubļu.
(P.Bankovskis, Latvijas Kultūras fonda prezidents, uzstājoties 2000.g.14.maijā Pļaviņās Tradīciju laukumā, Daugavas dienās)
"Mani pārņēmusi tāda dīvaina sajūta, te stāvot. Es mazāk domāju par Daugavu, bet vairāk par to, kādā krāsā bija Ļeņina piemineklis .Atmiņa ir tāda dīvaina lieta, kas mums liek atcerēties svarīgāko un, laikam ritot, vērot, kā lietas mainās. Cilvēkiem, kas dzīvo pie Daugavas, katra diena un nedēļa ir Daugavas nedēļa. Taču viena īpaša nedēļa ir vajadzīga, lai ļaudis uz mirkli apstātos un palūkotos, kā lietas mainās.”
Apskates objekts iekļauts TAKĀ: Daugavas taka
Objekta iesniedzējs: Ineta Grandāne
Latvijas kultūrvides TAKA kuratore Zemgales reģionā: Aelita Ramane