Atbildes, kuras tu meklē
Objekti apkārtnē Meklēt
Kino karte

Āraišu ezers - Rīgas kinostudijas m/f "Zvejnieka dēls" - filmēšanas vieta

Vidzemes reģions, Drabešu pagasts, pie Āraišu ezera

Gads: 1957

Ilgums: 81 min

Režisors: Varis Krūmiņš

Operators: Māris Rudzītis
Scenārija autors: Emīls Braginskis

Literārā pirmavota autors: Vilis Lācis

Lomās: Eduards Pāvuls, Astrīda Gulbe, Jānis Osis, Baiba Indriksone, Valda Freimūte, Harijs Avens, Žanis Kopštāls, Elmārs Ozols, Arkādijs Feldmanis, Jānis Grantiņš, Arvīds Briedis, Ērika Ferda, Artūrs Kalējs, Antonija Kleimane, Atis Krauklis, Jānis Kubilis, Edgars Liepiņš, Arnolds Milbrets, Harijs Misiņš, Helmārs Velze, Mārtiņš Vērdiņš seniors

20. gadsimta 30. gadi Latvijā. Jaunais zvejnieks Oskars Kļava sapņo par jauniem tīkliem, kas palīdzētu iegūt neatkarību no uzpircēja Garozas, taču vecie zemnieki viņam netic. Brīvdienās ciemā ierodas Oskara mīlestība, bagātā Bandera meita Anita un Oskara brālis Roberts, kurš paved Zentu. Meitene izdara pašnāvību, Oskars sanaidojas ar brāli un tēvu, un aiziet no mājām. Viņš izgudro jaunu tīklu, kļūst par kooperatīva priekšsēdētāju un apprec Anitu. Pēc dažiem gadiem viņu laulībā sākas nesaprašanās, Garoza gandrīz sagrauj kooperatīvu, bet zvejnieki lūdz Oskaru atkal kļūt par priekšsēdētāju. (1)

Kurzemes meži un ezers, kur Oskars ziemā zvejo un satiek Martu, filmēti Cēsu apkaimē un pie Āraišu ezera. Kritika atzīmē, ka laimīgs filmas atradums ir Zentas lomas tēlotāja, „Latvijas mūzikas, dziesmu un deju ansambļa dalībniece, Cēsu vidusskolas pagājušā gada absolvente Valda Freimūte, kurai tā ir pirmā saskare ar aktiera darbu.”

Dažos kadros tika speciāli raksts grāvis, pa kuru iet divmetrīgajam Harijam Avenam, lai viņš nebūtu tik uzkrītoši garš blakus Eduardam Pāvulam. (2)

Apskates objekts iekļauts TAKĀ:Kino karte

Objekta iesniedzējs: Linda Grundmane, Monta Cielava, Signe Sproģe

Latvijas kultūrvides TAKAS kurators Vidzemes reģionā: Gunta Romanovska

Izmantotā literatūra:

  1. Matīsa Kristīne, „Vecās labās ... Latviešu kino klasikas 50 spožākās pērles” Atēna, 2005, 502 lpp., ISBN 9984-34-142-9

Skatīt arī: