Atbildes, kuras tu meklē
Objekti apkārtnē Meklēt
Kino karte

Cēsis - Rīgas kinostudijas m/f "Dāvana vientuļai sievietei" filmēšanas vieta

Vidzemes reģions, Cēsis,

Gads: 1973
Ilgums: 67 min
Režisors:Ēriks Lācis
Operators: Zigurds Vītols
Scenārija autori: Laimonis Vāczemnieks, Viktors Lorencs

Lomās:Vija Artmane, Leons Krivāns, Egons Maisaks, Helēna Romanova, Harijs Liepiņš, Velta Skurstene.
Mākslas filma, Latvija. Pēc L.Vāczemnieka scenārija uzņemtā ekscentriskā komēdija stāsta par vieglo automašīnu zagļiem un milicijas medībām, lai šos veiklos zeļļus notvertu. Nebija jau tajos laikos mašīnu zagļiem tādas izvēles, kā tagad, bet tāpēc jo acīgāk sekoja katra "žigulīša" ienākšanai "apritē". Un šajā reizē nāk tieši tāda izdevība – vientuļa lauku sieviņa tiek pie savas mašīnas. Kā lai veiklie svešo braucamrīku savācēji tādu izdevību palaistu neizmantotu? Skatītāju sirdsmieram – tie ir slazdi, tāpēc sekojot notikumiem, nevajag daudz uztraukties par vientuļās vecenītes likteni, svarīgāk ir vērot, kā zagļi pamazām aizvien vairāk sapinas izliktajos tīklos.
Filmā daudz smieklīgu situāciju, triku, žanriski precīzi komēdijā iekļāvās kuriozie reklāmas iespraudumi un multiplikācija. (1)

Vija Artmane: „Kņopienes māju filmējām Cēsu rajonā. Mājās dzīvoja saimniece, un viņa sūdzējās par kolorado vabolēm, kas grauza viņas kartupeļus. Kādā pusdienas pārtraukumā noorganizējām mazo talku – kopā ar kolēģiem lasījām vaboles un metām spaiņos. (2)Zinaīda Petrova – sieviete, kas pieturā „reklamē” „Auroras” zeķubikses.

Apskates objekts iekļauts TAKĀ: Kino karte
Objekta iesniedzējs: Linda Grundmane, Monta Cielava
Latvijas kultūrvides TAKAS kurators Vidzemes reģionā: Gunta Romanovska