Atbildes, kuras tu meklē
Objekti apkārtnē Meklēt

Jaunlaicenes muižas muzejs

Vidzemes reģions, Jaunlaicenes pagasts, Dravnieki

Mājīga gaisotne, darbošanās gan gruntīgi, gan liderīgi.

Lokāls muzejs, kurš stāsta par Jaunlaicenes muižas un Opekalna draudzes iedzīvotājiem-lustīgajiem dīvaiņiem malēniešiem, par viņu darbiem, nedarbiem.

Senatnē:

Muižkunga mājas celšanas gads nav zināms. J.Krauzes 1796. gada Jaunlaicenes muižas gleznas reprodukcija rāda ēku, kas atbilst mūsdienu muižkunga mājai. Veicot ēkas izpēti, speciālisti stāstīja, ka senāk arī pagrabi esot apdzīvoti. Ēkai bijis sarkanu dakstiņu jumts un krāsota fasāde, sešrūšu logi un divi masīvi skursteņi. 1920.gadā, kad muižas zemi piešķīra Latvijas atbrīvošanas cīņu dalībniekiem jaunsaimniecību veidošanai, muižkunga māju piešķīra biškopības biedrībai un nosauca par „Dravniekiem”. No 1940. līdz 2001. gadam šeit atradās veikali. 21. gs. sākumā pašvaldība ēkā iekārtoja vēstures ekspozīciju.

Stāsts:

Jaunlaicenes muižas muzejs atrodas „pasaules malā”- malēnijā. Vietējie iedzīvotāji bieži dodas labākas dzīves meklējumos, viņu vietā ierodas citi no tālākiem Latvijas novadiem. Gleznainā daba un vietas sevišķā gaisotne visus pārvērš par malēniešiem.

Objektu iesūtīja: Jaunlaicenes muižas muzejs