Atbildes, kuras tu meklē
Objekti apkārtnē Meklēt

Jelgavas pērle – Jelgavas pils

Zemgales reģions, Jelgava, Lielā iela 2

Mūsdienās:
Jelgavas pils
Latvijas Lauksaimniecības Universitāte

Jelgavas pils – kādreizējā Kurzemes un Zemgales hercogu rezidence, šodien − Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) mājvieta. Pils muzejā varat iepazīt pils leģendas un stāstus, bet pils pagrabā atrodas Kurzemes hercoga kapenes, kur var apskatīt hercogu dzimtas apbedījumus. Šobrīd kapenēs atrodas 21 metāla sarkofāgs un deviņi koka zārki, kuros no 1569. līdz 1791. gadam apbedīti 27 Ketleru dinastijas un seši Bīronu dinastijas pārstāvji. Jelgavas pili ieskauj arī skaists parks.

Senatnē:
Jelgavas pils – kādreizējā Kurzemes un Zemgales hercogu rezidence, vēlāk guberņas administratīvais centrs. Jelgavas pils ir lielākais arhitektūras piemineklis Baltijas valstīs, ievērojamā Krievijas galma arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli agrīnā perioda lielākais darbs un viens no retajiem Jelgavas arhitektūras pieminekļiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Pilī ir 674 logi, 615 durvis un 669 telpas, uz pils jumta atrodas 25 skursteņi. Pils celta divos būvperiodos (1738-1740 un 1762-1772) 13. gs. Livonijas ordeņa pils vietā.

Hercogu kapeņu vēsture aizsākās 1582. gadā vēl iepriekšējā – Ketleru pilī. Savas pastāvēšanas laikā tās vairākkārt izpostītas un izlaupītas. 20. gs. 70. gados tika uzsākta kapeņu inventarizācija, apbedījumu sakārtošana un izpēte, kā arī bojāto tekstiliju konservācija un restaurācija.

Objektu iesniedza: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

TAKA: Jelgava - Kurzemes hercogistes galvaspilsēta