Atbildes, kuras tu meklē
Objekti apkārtnē Meklēt

Ogres vēstures un mākslas muzejs

Vidzemes reģions, Ogre, Brīvības iela 15

Kopš 2010. gada janvāra, muzejs atrodas Brīvības ielā 15, Kultūras centra telpās. Ogres Vēstures un mākslas muzejs piedāvā divas pastāvīgās ekspozīcijas, kā arī periodiski mainītas tematiskās un mākslas izstādes.

Ekspozīcija "Leģendārā Ogre" veltīta spilgtākajiem notikumiem pilsētas vēsturē. Šeit vēsturiski fakti pārklājas ar teikām, interpretācijām un cilvēku atmiņām. Varbūt daudzi nemaz nenojauš, ka tieši Ogre ir vecās Rīgas vieta, ka Ogres upes krastos dzimusi vēlākā Krievijas imperatore Katrīna I. Iespējams, ka tieši Katrīnas kāre uz kādreiz Ogres upē tik bagāti mītošajiem zušiem bijusi viena no Ogres nosaukuma izcelšanās ierosmēm. Par leģendām apvītu vēsturi kļuvusi arī nesenā Ogres kā tekstilrūpniecības giganta slava un pilsētas brīvdomīgais un dumpinieciskais gars, kas ļāvis šeit izskanēt neaizmirstamiem Imanta Kalniņa un grupas "Pērkons" koncertiem, vērienīgajam folkloras festivāla "Baltika-88" noslēgumam. Pašam sava leģenda ir arī sirmajam Zilā kalna milzim, kurš jau no aizlaikiem šeit apmeties, jo, iespējams, zinājis, ko vārds "Ogre" nozīmē angļu mēlē un ka ap šo vietas vārdu radies ne viens vien pārpratums.

Ekspozīvcija "Ogre - peldu un gaisa kūrorts" veltīta vienam no leģendārākajiem Ogres pilsētas attīstības periodiem - laikam kad pilsēta tapa par daudzu iecienītu un Latvijā izslavētu kūrorta un atpūtas vietu. Ekspozīcija stāsta par Ogres gleznainākajām atpūtas vietām, viesnīcām, pansijām, skaistuma un veselības atgūšanas iespējām, restorāniem un kafejnīciņām, kā arī par vasarnīcām un to bieži vien slavenajiem iemītniekiem.

Muzejs piedāvā izmantot iespēju nosūtīt kādu no senajām pastkartēm ar Ogres skatu saviem draugiem, kolēģiem vai tuvākajiem cilvēkiem!

Darba laiks: O., C., P. 10:00-17:00, T. 10:00 - 18:00, S. 10:00 - 15:00, Sv., Pirm. – slēgts

Ieejas cena: Pieaugušajiem Ls 0,60, bērniem, pensionāriem Ls 0,30. T.- ieeja brīva

Senatnē:
Muzeja dibināšanas nepieciešamība Ogrē pirmoreiz formulēta 1980.gada 23.oktobrī Ogres rajona Tautas deputātu padomes pieņemtajā lēmumā Nr. 231 „Par muzeja organizēšanu Ogrē”. Tajā teikts: „Pavisam rajonā ir savāktas 5,5 tūkstoši muzejiskas vienības, kas stāsta par rajona vēsturi un novada kultūras darbiniekiem. Uz šī materiāla pamata ir iespējams izveidot pastāvīgu zinātnisko ekspozīciju, kas atspoguļotu rajona vēsturiskos notikumus, padomju laikā gūtos sasniegumus”. Atsaucoties uz šo dokumentu, 1981.gada 12.maijā Latvijas Komunistiskās partijas Centrālā komiteja un LPSR Ministru padome pieņem lēmumu Nr 269 par „Ogres Vēstures un mākslas muzeja izveidošanu”. Muzeja dibināšanas datums ir 1981.gada 1.jūlijs.

Objektu iesūtīja: Nika Frīdberga-Pumpuriņa, Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra