Atbildes, kuras tu meklē
Objekti apkārtnē Meklēt

Astrofizikas observatorija Baldonē

Zemgales reģions, Baldones pagasts,

Astrofizikas observatorija Baldonē ir Baltijas valstīs lielākā Šmita sistēmas teleskopa mājvieta un 12. lielākā observatorija Eiropā.

Vienīgā profesionālā observatorija Latvijā, kur nodarbojas ar novērojumiem optiskajā astronomijā (oglekļa zvaigžņu pētniecība, novas Andromedas galaktikā, komētu uzņēmumi u.c.).

1966. gadā uzstādītā Šmidta (Schmidt) sistēmas teleskopa diametrs ir 1,20 m, — kas ir vienīgais šāda veida teleskops Baltijā un viens no šīs sistēmas lielākajiem teleskopiem pasaulē, kura vairāk nekā 40 gadu darbības laikā iegūts ap 25'500 debess uzņēmumu. Ar to var saskatīt zvaigznes līdz 20. zvaigžņlielumam (ar neapbruņotu aci vienlaikus pie debess var redzēt aptuveni 2400 zvaigznes).
Observatorija celta 1959. gadā, tajā pēta oglekļa zvaigznes, kā arī fizikālos procesus saules aktīvajos apgabalos un uzliesmojumos.

Šeit var noklausīties stāstu par zvaigžņoto debesi, Latvijas astronomu ieguldījumu tās izpētē, iepazīties ar visuma pērlēm tuvplānā jebkurā diennakts laikā, jebkuros laika apstākļos individuāli un grupās, izmantojot observatorijas planetāriju.
Baldones observatorija dod aizraujošu iespēju paceļot kosmosa tālēs, noklausīties stāstu par zvaigžņoto debesi, Latvijas astronomu ieguldījumu tās izpētē, palūkoties uz Saules sistēmas planētām no dažu tūkstošu kilometru attāluma un iepazīties ar visuma pērlēm tuvplānā jebkurā diennakts laikā, jebkuros laika apstākļos individuāli un grupās, izmantojot observatorijas planetāriju.
Tas, iespējams, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un pieslēgumus, lai iegūtu reālu debess attēlu uz paviljona kupola ar 10 000 reižu liela palielinājumā, kādu nav iespējams iegūt nevienā Zemes teleskopā.
Visi Baldones observatorijas apmeklējumi ir iepriekš jāpiesaka.
Tālrunis: +371 29266797, +371 28763738