Atbildes, kuras tu meklē

Šajā sadaļā ir integrēti visi datu bāzes letonika.lv attēli, audioieraksti un videofragmenti.

Kas var būt interesantāk, kā pārlūkot vēsturiskus un mūsdienīgus attēlus — portretus un ainavas, pilsētas un laukus, augus un dzīvniekus! Un kur nu vēl noklausīties slavenu cilvēku balss ierakstus un videofilmā redzēt Rīgu, kāda tā bija pirms 70 gadiem!

Attēli, audio un video ir lielisks papildinājums informācijai, kas atrodama sadaļā Enciklopēdijas, turklāt, izmantojot meklēšanas logu, iespējams meklēt pēc vārda vai frāzes audiovizuālo materiālu virsrakstos un aprakstos.

Starp attēlu kolekcijām īpaši jāizceļ Latvijas vietu kolekcijas - vēsturiskā un mūsdienu. Vēsturiskajā kolekcijā ir iekļautas ap 1800 LNB digitalizētās atklātnes, fotogrāfijas, gravīras un gleznas, kas raksturo tā laika Latvijas lauku, mazpilsētu un pilsētu ainavas. Mūsdienu kolekciju īpaši letonika.lv portālam gatavojis Gatis Pāvils, radot unikālu mūsdienīgu Latvijas kultūrvēstures un ģeogrāfisko objektu attēlu kolekciju, kas aptver ap 1500 attēlu no visiem Latvijas novadiem. Abas kolekcijas šobrīd tiek papildinātas.

Klejojiet pa mūsu skaisto Latviju laikā un telpā - izmantojot meklēšanas iespējas vai vienkārši pārstaigājot šķirkļu sarakstu.