Atbildes, kuras tu meklē

Latvijas kultūras kanona Vizuālās mākslas vērtības

Latvijas kultūras kanons līdzīgi kā citās Eiropas valstīs ir izveidots kā izcilāko un ievērojamāko mākslas darbu un kultūras vērtību kopums, kas atspoguļo nācijas visu laiku nozīmīgākos sasniegumus kultūrā. Kultūras kanonā ir iekļautas Latvijas kultūru raksturojošās vērtības dažādās mākslas nozarēs, ar kurām lepojamies un kurām vajadzētu veidot ikviena Latvijas iedzīvotāja kultūras pieredzes pamatu, nodrošinot piederības izjūtu Latvijai. Kanona saturs ir saistāms ar kultūras atmiņas jēdzienu, kas skaidrojams kā cilvēku grupas, noteiktas kultūras pārstāvju kopējās zināšanas noteiktā brīdī. Tādējādi var teikt, ka kanons ir līdzeklis šādas kopējas kultūras atmiņas radīšanai un izplatīšanai. Savā ziņā kanons ir institucionalizēta kultūras atmiņa.

Latvijas kultūras kanona veidošana tika sākta 2007. gada nogalē. Tika izveidotas ekspertu darba grupas septiņās nozarēs (arhitektūra un dizains, kino, literatūra, mūzika, skatuves māksla, tautas tradīcijas, vizuālā māksla). Tagad Kultūras kanons ir izveidots un tajā ietvertas 99 kultūras vērtības.


Šajā resursā fotogrāfijās un attēlos piedāvājam iepazīties ar 99 Latvijas kultūras kanonā ietvertajām vērtībām.

Visi attēli ir sakārtoti pēc alfabēta šķirkļu sarakstā, kas vienmēr ir pieejams loga kreisajā pusē. Šķirkļu sarakstā vienlaikus tiek parādīti visi šķirkļi. Noklikšķinot uz šķirkļa nosaukuma, šķirkļa teksts tiek parādīts pa labi no saraksta.

Skatīties kolekcijas attēlu galeriju